Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Łóżka nowe i używane, meble - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŁÓŻKA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŁÓŻKA z miast:

Wybór łóżka

 

Nie od dziś wiadomo, że sen i stworzenie optymalne warunki wypoczynek pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji fizycznej i umysłowej. Kluczowy zatem jest dobór odpowiedniego łóżka do spania.

 

Oferta producentów łóżek i materacy jest obecnie bardzo szeroka, dlatego do zakupu wygodnego łóżka należy się dobrze przygotować, aby wiedzieć, czego szukać. Do wyboru mamy bowiem duże łóżka przeznaczone do mieszkań i domów, gdzie sypialnia stanowi osobny pokój. Możemy także zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, sprawdzające się w małych mieszkaniach, mianowicie na sofę lub wersalkę. Pełnią one funkcję dekoracyjną, wypoczynkową w ciągu dnia lub jako miejsce siedzące dla gości. Na noc jest natomiast rozkładana i pełni funkcję łóżka. Wybierając sofę, należy oprócz walorów estetycznych uwzględnić także jej wytrzymałość na użytkowanie, w tym jakość i rodzaj materiału obiciowego, łatwość rozkładania i wygodę. Istotne jest także, czy sofa lub wersalka mają skrzynię na pościel. Jeśli chodzi o wybór łóżka do sypialni, to należy zwrócić uwagę na materac, stelaż i ramę łóżka. Dobór materaca jest przy tym kwestią indywidualnych upodobań. Jedni preferują miękki materace, a inni dość twarde. Najlepszy jest jednak taki materac, który dopasowuje się do kształtu ciała. Będąc w sklepie, należy więc wypróbować różne materace, kładą się na nich swobodnie w różnych pozycjach.  Przy zbyt twardym materacu odcinek lędźwiowy nie będzie podpierany przez materac. Może to prowadzić do bólu mięśni pleców. Zbyt miękki materac z kolei nie będzie stawiał oporu, co także prowadzi do nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu i bólu pleców. Obecnie największą popularnością cieszą się materace lateksowe i termoelastyczne, które są bardziej elastyczne i wytrzymałe od tradycyjnych materacy sprężynowych i piankowych. Stelaże produkowane są obecnie w dwóch wersjach – regulowanej i nieregulowanej. Ta pierwsza opcja jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z łóżka także w ciągu dnia. Stelaż regulowany daje bowiem możliwość podniesienia w odcinku biodrowym do pozycji półsiedzącej lub zrobienia podwyższonego podnóżka, dzięki regulacji dolnego odcinka stelaża. Regulowanie może być ręczne lub elektryczne. Warto pamiętać, że ramy i stelaże produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego należy przed zakupem stelaża zrobić dokładny pomiar ramy. Być może będzie konieczność zamówienia stelaża pod rozmiar łóżka.

Proszę czekać - ładowanie treści...