Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Piece, piece grzewcze - do zabudowy i wolno stojące - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Boljer NIBE 100l.

Boljer NIBE 100l.

Lublinlubelskie 180 2020-12-03
znajdzto.pl / ... / Piece / Piece elektryczne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PIECE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PIECE z miast:

Piec do ogrzewania domu

 

Wprawdzie oferta pieców do ogrzewania budynków mieszkalnych jest dość szeroka, to przy wyborze takiego urządzenia w pierwszej kolejności trzeba kierować się dostępnością materiału opałowego.

 

Ze względu na dużą dostępność gazu ziemnego pozyskiwanego z sieci dużą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów cieszą się piece gazowe. Tam, gdzie występują problemy z dostępnością gazu ziemnego, uznanie zdobywają z kolei piece na paliwo stałe. Różnorodność i dostępność materiału opałowego jest obecnie dość duża. Mamy bowiem do wyboru węgiel, drewno nieprzetworzone, ekogroszek, pellet, brykiet drzewny lub surowce roślinne w postaci biomasy. Mankamentem w eksploatacji takiego pieca jest jednak konieczność przechowywania dużej ilości materiału opałowego w określonych warunkach. Innym rozwiązaniem może być montaż pieca gazowego na gaz płynny, kotła olejowego na olej opałowy lub kotła elektrycznego. Kotły gazowe mogą posiadać otwartą lub zamkniętą komorę spalania. Drugi typ pieca gazowego można z powodzeniem zamontować w kuchni lub łazience, gdyż powietrze, wykorzystywane w procesie spalania, doprowadzane jest z zewnątrz budynku. Warto pomyśleć także o tym, jakie funkcje ma spełniać piec – czy ma tylko ogrzewać mieszkanie, czy także podgrzewać wodę. Piece na paliwa stałe służą jedynie do ogrzewania, choć możliwy jest także montaż zasobnika ciepłej wody. Jeśli piec ma służyć zarówno do ogrzewania domu i wody, warto zakupić piec dwufunkcyjny. Kotły na olej opałowy są z reguły jednofunkcyjne, ale ich wydajność grzewcza dochodzi do 94%. Urządzenia te zajmują jednak dużo miejsca i są kosztowne, choć na rynku można spotkać także mniejsze modele kotłów olejowych. Piece gazowe mogą być natomiast jedno- lub dwufunkcyjne, a ich instalacja różni się w zależności od typu palnika.

Proszę czekać - ładowanie treści...